Projekt Kępno

Kępnianki ze złotem Mistrzostw Polski Juniorek

Hala widowiskowo-sportowa im. Gwiazd Piłki Ręcznej w Kępnie…obiekt przy ul. Sportowej 9 gościł już wielu wybitnych sportowców w tym piłkarzy/piłkarki ręczne. W dobie kilku ostatnich lat doczekaliśmy się Kępnianek, którym udało się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności dostając szansę na debiut i grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w piłce ręcznej kobiet. Ze swoich starszych koleżanek jak najlepszy przykład biorą te młodsze, które w miniony weekend w Kielcach rozegrały turniej finałowy a stawką było zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorek w Szczypiorniaku.

A tam zespoły z Kielc,Gdyni,Olkusza oraz Kwidzyna rywalizowały o zwycięstwo. Przed turniejem ciężko było wskazać faworytów tym bardziej ,że to piłka juniorska gdzie często dyspozycja dnia decyduje o końcowym sukcesie. Jak się okazało to team z Kwidzyna okazał się bezkonkurencyjny a w składzie zagrały dwie Kępnianki – Paulina Kucharska oraz Andżelika Zimoch. Jakby tego było mało Maja Nowakowska reprezentująca barwy SPR Gdynia wywalczyła brązowy medal mistrzostw. Gratulujemy wspaniałego wyniku sportowego z nadzieją, że doczekamy się nowych, kępińskich gwiazd piłki ręcznej‼️
Warto wspomnieć, że w hali widowiskowo-sportowej aktualnie trenują 3 drużyny piłki ręcznej (w tym drużyna seniorek KKS Polonia Kępno) oraz Akademia Handballu Kępno.

Już jutro (tj.12 marca) w obiekcie Projekt Kępno w ramach realizacji kalendarza SZS Wielkopolska odbędą się zawody rejonowe w piłce ręcznej dziewcząt a barw naszego miasta bronić będą szkoły SP2 Kępno oraz SP3 Kępno !